ХІ Конгрес Української асоціації європейських студій

20-21 жовтня 2017 року в м. Харьків  відбувся ХІ Конгрес Української Асоціації Європейських Студій (УАЄС) за темою «Дотримання європейських спільних цінностей  як запорука вирішення та трансформації конфліктів в Україні». Подія відбулася за підтримки програми ЄС ім. Жана Моне та Асоціації колишніх членів Європейського Парламенту, в Харкові приймали два університети – ХНУ ім. В.Н. Каразіна та ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

 В Конгресі взяли участь дипломати, представники науки і освіти, а також провідні міжнародні і українські дослідники у галузі європейських студій та конфліктології. Завдання Конгресу – обмін кращим досвідом з викладання та здійснення наукових досліджень у сфері європейських студій, а також налагодження робочих контактів між фахівцями з європейської інтеграції, владою та донорськими структурами. Цього року метою Конгресу УАЄС було експертне і наукове обговорення дотримання європейських спільних цінностей  як запоруки вирішення та трансформації конфліктів в Україні.
 
Учасників першого  дня ХІ Конгресу УАЄС в ХНУ ім. В.Н. Каразіна привітали ректор, д.с.н.,  проф.,  академік НАН України, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України В. С. Бакіров та представники Харкіської обласної державної адміністрації, почесні гості. У фокусі ХІ Конгресу УАЄС був досвід та перспективи реалізації науково-дослідницьких проектів в рамках програми ЄС «Горизонт 2020» за участю українських ВНЗ та науковців. 20 жовтня в ХНУ ім. В.Н. Каразіна відбувся café debate результатів реалізації міжнародного науково-дослідницького проекту «Горизонт 2020» EUNPACK (участь ЄС у вирішенні криз та конфліктів в Україні і третіх країнах). Традиційними завданнями першого дня ХІ Конгресу УАЄС було обговорення доповідей провідних експертів та науковців з України, Швеції, Німеччини та поліпшення рівня внутрішньої та зовнішньої комунікації УАЄС, обмін кращим досвідом з викладання та здійснення наукових досліджень у сфері європейських студій, а також налагодження робочих контактів між фахівцями з європейської інтеграції, владою та донорськими структурами.
 
Учасників другого дня Конгресу в ХНЕУ ім. С. Кузнеця привітали ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця д.е.н.,  проф.,  заслужений діяч науки і техніки,  член-кореспондент НАПН України В. С. Пономаренко та почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у Харкові  Т.С. Гавриш.
 
В ході другого дня Конгресу представники ХНЕУ ім. С. Кузнеця презентували членам Асоціації міжнародні проекти, в яких наш університет бере участь, а саме – проекти Erasmus+  MASTIS, FABLAB, C3QA, DocHub, EDUQAS та проект EQUAL-IST Horizon 2020.  Доповідачі висвітлили цілі та задачі проектів. Особливий інтерес аудиторії викликали поточні результати проектів та можливість їх впровадження в інших університетах України. Засідання завершилося жвавим обговоренням проблем, досягнень та досвіду українських університетів в процесах управління грантовими проектами та програмами."
 
Фото можна переглянути за посиланням: