VІІІ КОНГРЕС Української асоціації європейських студій "Сучасні виклики викладання і дослідження європейських студій"

Сучасні виклики викладання і дослідження європейських студій стали предметом обговорення дослідниками і викладачами європейської інтеграції з різних регіонів України у рамках VIII Конгресу Української асоціації європейських студій.

У VIII Конгресі Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація європейських студій» (УАЄС), що пройшов 16 жовтня 2014 р. в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (м. Київ) за підтримки Програми ЄС ім. Жана Моне та Центру ім. Жана Моне з європейських студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), взяли участь члени локальних осередків УАЄС і провідні українські експерти у галузі європейської інтеграції. Гостями VIII Конгресу УАЄС стали представники інституцій ЄС, а також викладачі і студенти українських ВНЗ.

Відкрили VIII Конгрес: Роман Петров, президент УАЄС, Маргарита Старкевічіуте, колишній депутат Європейського Парламенту, та Андрій Мелешевич, декан факультету правничих наук НаУКМА.

VIII Конгрес було присвячено обговоренню сучасних викликів викладання і дослідження європейських студій. З промовами на цю тему виступила Маргарита Старкевічіуте, колишній депутат Європейського Парламенту. Андрій Мелешевич, декан факультету правничих наук НаУКМА розповів про вплив нового Закону України «Про вищу освіту» на дослідження і викладання європейських студій в Україні. Володимир Стрельцов, КЕРІВНИК КАФЕДРИ ІМ. Жана Моне та професор кафедри права та європейської інтеграції Харківського регіонального інституту державного управління, висловив своє бачення майбутнього європейських студій в Європі і світі та розповів про конференцію Жана Моне в Брюсселі.

На VIII Конгресі відбулася дискусія за участю членів УАЄС та українських експертів з сучасних методик дослідження і викладання європейських студій в Україні. Керівник Модулю ім. Жана Моне НаУКМА Тетяна Кисельова та керівник програми "Німецькі та європейські студії" НаУКМА Максим Яковлєв презентували своє бачення застосування сучасної методології дослідження і викладання європейських студій в Україні.

На завершення VIII Конгресу були підведені підсумки діяльності УАЄС за 2012-2014 роки, обране нове керівництво УАЄС та обговорені плани подальшої діяльності.