Етапи методу дослідження

Етапи методу дослідження

Дослідження — це систематичний спосіб відповіді на питання про світ. Він призначений для розширення знань про процес розвитку розуміння природних законів, що керують Всесвітом; інновації або нові ідеї; відданість і технологічні переваги, які підвищать добробут людства.

Кожен бере участь у певному виді дослідження. Коли люди спілкуються зі світом, вони характеризують чіткі проблеми, збирають дані (інформацію), вивчають інформацію та роблять вибір на основі отриманої інформації. Ця процедура може відбуватися випадково, час від часу або несвідомо. Зазвичай це нелогічно і, як правило, буде схилятися до помилок, отже, ідея навчання шляхом експерименту. З наукової точки зору, організоване дослідження має чітко визначені характеристики, які необхідно свідомо та неупереджено проводити. Крім того, ненаукова експертиза схильна до ряду спотворюючих факторів.

Будь-яке дослідження складається з таких етапів:

Етап 1. Визначення проблеми дослідження

Перший крок у науковому методі зазвичай характеризується усвідомленням того, що якась проблема існує. Це проявляється у формі питання, яке турбує розум.

Етап 2. Прояснення та контекстуалізація проблеми

Беручи участь в обговоренні та вивчаючи або переглядаючи актуальну літературу про те, що досліджується, проблема висвітлюється, а характер і специфіка проблеми визначається. У міру з’ясування проблеми основний запит спонукає до нових запитів, а динамічне освітлення змінних, які можуть вплинути на дослідження основної проблеми, починає покращувати наше розуміння та демонструвати зростаючу складність.

Етап 3. Розробіть план дослідження

Це передбачає всі види діяльності, якими займається дослідник під час планування організації розвідки. Набір дослідницьких питань або теорія має бути деталізована як обґрунтована спекуляція щодо можливих відповідей на проблему. Тепер у структурі іспиту дослідник має два диференційовані підходи, які пропонують їм альтернативні курси для просування плану. Дослідник може вибрати інтерпретаційно-індуктивну методологію, де він починає спостерігати, перш ніж прийти до можливих роз’яснень, або він може вибрати гіпотетичну дедуктивну методологію, де відправною точкою є гіпотеза чи теорія.

Етап 4. Вивчіть зібрані дані для базових шаблонів

Коли дизайн дослідження завершений і інформація зібрана, досліднику необхідно перевірити інформацію на наявність фундаментальних закономірностей, які рекомендують відповіді на дослідницькі запитання або перевірити адекватність гіпотези за допомогою відповідних статистичних засобів. Одночасно досліднику необхідно зрозуміти, як відкриття гіпотези експертизи та розум у цій галузі впливають на теорію чи гіпотезу.

Етап 5. Інтерпретація висновків

Прогрес включає розуміння відкриттів і узагальнення висновків до більшої колекції знань про явище. Однією з цілей цього етапу перевірки є внесення змін або пояснення існуючих досліджень і гіпотез у цій галузі. Ця процедура може рекомендувати стратегії виявлення контексту проблеми.

David Annan: "A GUIDE TO RESEARCH WRITING".