Центр ім. Жана Моне з європейських студій

Києво-Могилянська академія була одним з перших і найбільш відомих вищіх навчальних закладів Східної Європи (засн. 1615). Академія названа на честь київського миторополіта Петра Могили, який в 1632 році створив Києво-Братську колегію. У 1817 році Академію було закрито. Києво-Могилянська академія знову відчинила свої двері після здобуття Україною незалежності в 1991 році.

Жан Моне

Жан Моне (9 листопада 1888 - 16 березня 1979), французький економіст і дипломат. Він вважається багатьма як один з головних архітекторів Європейського Союзу. Під час Першої світової війни він очолював франко - британський економічний комітет і запропонував створення франко - британського союзу. У 1947 році він розробив план Моне з відновлення та модернізації економіки Франції.

Проект спрямовано на розробку і викладання високоякісних курсів з права ЄС українською і англійською мовами для студентів бакалаврського і магістерського рівнів навчання, а також на проведення наукових і освітніх заходів на базі НаУКМА.

«Школа Жана Моне» була утворена на основі ініціативи Студентського наукового товариства правників «Scholaris» як спроба організувати курс публічних лекцій, об’єднаний однією актуальною та перспективною, і водночас – недостатньо відомою в Україні темою, а саме європейським правом.

This project is called to fill in a gap in promoting EU interdisciplinary and Europeanisation studies in Ukraine. The project builds on achievements of the Jean Monnet Centre of Excellence, Jean Monnet Chair and the Graduate School at the National University of Kyiv-Mohyla Academy.

ВГО «Українська асоціація європейських студій» – провідна загальнонаціональна неприбуткова організація, що має на меті об’єднання викладачів європейських студій та фахівців у сфері європейської інтеграції.

Платформа для обговорення та розробки навчальних матеріалів з сучасної методології міжнародних наукових досліджень з євростудій, веб-ресурсів та наукових публікацій, відповідно до найкращих європейських практик з акцентом на міждисциплінарний підхід.