Збір даних в рамках методології дослідження

Збір даних

ВСТУП

Весь процес планування дослідження, дизайну та перегляду літератури збігається на етапі збору даних. Все критичне мислення є підготовкою до власне процесу збору первинних даних за темою дослідження. Крім того, дослідник також повинен мати план аналізу даних, створений перед плануванням збору даних, а аналіз даних вимагає чіткості щодо:

Формат інструментів дослідження

Аналітик повинен гарантувати, що всі класифікації інформації, необхідні для вивчення цілей, включені. Крім того, має бути ясність щодо всіх аспектів, які необхідно проаналізувати дослідницьким інструментом(-ами), і того, як якісні та кількісні елементи будуть оброблятися та аналізуватися на етапі аналізу даних.

Визначте відповідний статистичний метод

Дослідник повинен мати повне уявлення про конкретні статистичні стратегії, які будуть використовуватися для вивчення кожного сегмента дослідницьких інструментів. Якщо потрібна інференційна статистика, дослідник повинен переконатися, що він розуміє процедури та переклад значущих вимірювань.

Компонування та представлення даних

Дослідник повинен вибрати тип таблиць і графіки, які будуть використовуватися для представлення даних.

Пілотне дослідження

Дослідник повинен протестувати інструменти з невеликою пілотною групою, перевіряючи простоту використання, точність і достатність інформації, яка буде використана в реальному дослідженні. Усе, що потребує вдосконалення, можна вирішити перед початком дослідження.

РЕАЛІЗАЦІЯ ПЛАНУ

План збору даних може бути нереалізований як унікальна або досконала структура, і тому дослідник повинен мати можливість розглянути несподівані можливості. Наприклад, якщо з якоїсь несподіваної причини заборонено доступ до однієї з груп. Таким чином, необхідно мати альтернативні напрямки дій для кожної мислимої проблеми.

Взаємодія з учасниками дослідження

План збору інформації має бути спрямований на заохочення позитивної, поінформованої взаємодії з учасниками дослідження. Перед збором даних усі респонденти мають право отримати всю інформацію про розслідування, включно з тим, що від них очікують. Дослідник повинен пояснити, для чого потрібні результати, щоб учасник міг вирішити, чи хоче він брати участь у дослідженні. Крім того, дослідник повинен гарантувати вільну від напруженості участь учасників і дотримання конфіденційності.

МЕТОДИ ЗБОРУ ДАНИХ

Конкретний дослідницький інструмент, який найбільше підходить для теми, має бути визначено на етапі планування дослідження. Двома найбільш часто використовуваними основними методами збору даних є анкетування та інтерв'ю. Усі дослідження, як правило, спрямовані на отримання відповідей на запитання. Інструменти збору даних:

  • Інтерв'ю
  • Анкета

Анкета та інтерв'ю є інструментами збору даних, які дають змогу досліднику ставити запитання учасникам у пошуках інформації з теми дослідження. Кожен із цих інструментів має відмінні особливості, які дозволяють досліднику вирішити, який є правильним і відповідним для конкретної мети збору даних.

Відповідний контекст дослідження

Анкети найбільш широко використовуються в опитуваннях з описовою або дослідницькою метою. Однак їх також можна ефективно використовувати в дослідженнях із застосуванням стратегій експерименту та тематичних досліджень. Проте доцільність опитувальників як дослідницьких інструментів має бути ретельно перевірена в контексті кожного дослідження. Студенти іноді не можуть зрозуміти, що спостереження, напівструктуровані інтерв’ю та інші процедури збору даних можуть бути більш відповідними для їхніх дослідницьких цілей, ніж анкети. Сондерс та ін. (2003:280) стверджував, що, як правило, гарною практикою є не покладатися виключно на дані анкети, а використовувати анкету в поєднанні принаймні з одним іншим інструментом збору даних. Наприклад, анкету, призначену для встановлення ставлення клієнтів, можна доповнити глибинними інтерв’ю, щоб дослідити та зрозуміти основу цих ставлень.

Анкети

Анкета містить різні стандартизовані запитання, призначені для збору необхідних даних. Запитання служать для збору даних, які, як очікується, перевірять вашу теорію. Ви повинні звернути увагу на надійність відповідей і легітимність відкриттів/знахідок дослідницького приладу.